Ahhoz, hogy megértsük a konfliktuskezelés szükségességét, először azt kell tisztáznunk, hogy mit is takar maga a konfliktus kifejezés.
A konfliktus meghatározása: a konfliktus definíciója, konfliktusfajták és megoldások, lehetőségek és konfliktusok, konfliktusdinamika, konfliktusok cirkulációja, személyiségstílusok. Konfliktustűrő képesség. Gyakorlati konfliktuskezelési technikák: metakommunikáció, konfliktusok kiterjesztési fokai, konstruktív átbeszélés, azonosulás a vitapartnerrel, kritika kezelése, harvard-koncepció, beavatkozás, mérséklés, diagnosztika, megoldási szituációk.
Miért érdemes jelentkeznie Konfliktuskezelés képzésünkre?
A résztvevő képet kap saját jellemző panasz-, és konfliktuskezelési stratégiájáról, annak előnyeiről és esetleges gyenge pontjairól. Képessé teszi a résztvevőt az önérvényesítő viselkedés és kommunikáció alkalmazására. A résztvevő megtanulja, hogyan vezessen problémamegoldó beszélgetéseket, kemény tárgyalásokat sokkal kevesebb stressz mellett. A konfliktusokat a tényekre alapozott megbeszélések által képes lesz feloldani, megbeszéléseket konstruktívan lefolytatni. Segít megismerni, tudatosítani saját, konfliktushelyzetben megjelenő reakcióit, illetve viselkedési jellemzőit. Azonosítani tudja a partner metakommunikációja alapján a partner érzelmi, motivációs állapotát. Felkészíti a résztvevőt a nehéz helyzetek kezelésére, szándéka és elvárásai világos, egyértelmű, megfogalmazására, ezáltal az aktív felelősségvállalásra.