GAP-elemzéssel határozzuk meg a szervezet ISO 56002 követelményei szerinti felkészültségét. Az eredmény egyúttal kijelöli a legfontosabb fejlesztendő területeket.
A felsővezetés részére ismertessük az eredményeket és érjük el aktív közreműködésüket egy SWOT elemzés készítésében. Ennek célja az innovációs lehetőségek feltárása a vevők elvárásai alapján. Az itt feltárt stratégiai innovációs célokat az innovációs stratégiába kell építeni.
A felsővezetés határozza meg az ISO 56002:2019 követelményei szerinti innovációirányítási rendszer alkalmazási területét. Döntsék el, hogy az innováció mely területét képesek magukban és melyeket együttműködések útján létrehozni. Vagyis határozzák meg az innovációs szervezet határait.
A szervezet egészére végezzenek innováció-kultúra értékelést. Az innováció területén kulcsfontosságú szervezeti kompetenciák a kreativitás és a megvalósítási hajlandóság, valamint ezek egyensúlya. Az értékelés eredménye meghatározza a figyelmet igénylő területeket, melyeket szintén az innovációs stratégiába kell építeni.
Meg kell határozni a mérhető és intézkedésekkel kezelhető kockázatokat.
Az innovációs stratégia legyen részletes és kapcsolódjon az üzleti stratégiához. Hozzák létre az innovációs portfóliót, mely a kockázatok és a megtérülés közötti egyensúlyt teremti meg a szervezet innovációs tevékenységei között. Ezen kívül lehetővé teszi a vezetőség számára az előrehaladás nyomonkövethetőségét. Ügyelni kell arra, hogy az előrehaladás felügyeletének előre meghatározott pontokon legyen módja a folyamat leállítására. Az innovációs stratégia teljesítménymutatók alapján történő változtatásának lehetősége feltétlenül szükséges.