IFS Food v.8. (változások) 1. rész

Az IFS Food Standard új, 8. verziója 2023 áprilisában jelent meg.

Az IFS Food 7-ről az IFS Food 8-ra való átmenet időszaka 2023. október 1-jén kezdődik. 2024. január 1-jétől az IFS Food 8-as verziójának auditálása kötelező lesz.

Az IFS a felülvizsgálat okaként az új Codex Alimentariushoz, a Global Food Safety Initiative (GFSI 2020) referenciakritériumokhoz, valamint az új ISO 22003-2 termék- és folyamatszabványokhoz való igazodást említi.

A változás oka

Az IFS Food V8 szabvány a közelmúltban felülvizsgált BRCGS Food 9 és FSSC Version 6 szabványokhoz hasonlóan célja, hogy tükrözze a Global Food Safety Initiative (GFSI 2020), a Codex Alimentarius Általános Higiéniai Alapelvei legújabb változatának referenciakritériumait, valamint az ISO 22003-2 szabvány új kiadását. Ezenkívül az IFS Doctrine szabályozása és az érintettek visszajelzései beépültek az új 8-as verzióba.

A felülvizsgálat során különös figyelmet fordítottak a világosabb, egyszerűbb és gyakorlatiasabb megfogalmazásra.

A legjelentősebb általános változások az IFS Food 8-ban

  • A „B” besorolás eltéréssé vált: szinte teljes megfelelés: 15 pont, KO-követelmény esetén: 0 pont
  • KO-követelmény: A-val, B-vel vagy D-vel (= KO) pontozható, C pontozás már nem lehetséges
  • A be nem jelentett auditok „Star státuszt” kapnak, ez látható lesz az adatbázisban és a tanúsítványon is
  • Az ellenőrzési követelmények 6 helyett 5 fejezetben vannak egyesítve; 234 követelmény van a 7-es verzió 237-hez képest, ezek közül 5 új, nyolc pedig össze lett vonva vagy törölve
  • Az oltalom alatt álló eredetmegjelölés (OEM) vagy az oltalom alatt álló földrajzi jelzés (OFJ) már szerepelhet a tanúsítványon
  • Az „audit” szó ismét használatos, az „értékelés” helyett
  • A szabványban az olyan szavakat, mint például az „elérhető”, „megvan” vagy „megvalósítva”, a három kapcsolódó „dokumentált, megvalósított és karbantartott” kifejezés helyettesíti.
  • A szövegben az olyan gyakoriságokat, mint a „rendszeres” és „éves” pontos időtartamok (12 hónap, 3 hónap) váltják fel.
  • Az „élelmiszerbiztonság és termékminőség” gyakran a négy kapcsolódó „élelmiszerbiztonság, termékminőség, jogszerűség és eredetiség” kifejezéssel van helyettesítve.

Az összes fontos változás áttekintése 1-2. fejezet

Az összes fontos változás áttekintése 3. fejezet

Az összes fontos változás áttekintése 4. fejezet

Az összes fontos változás áttekintése 5. fejezet

Tegye fel kérdéseid

Bármilyen szabvány vagy folyamat bevezetésére is van szüksége, teljeskörű rendelkezésére állunk az igényfelméréstől, a bevezetésen és az audit felügyeletén át, a munkatársak betanításáig

Kapcsolatfelvételi űrlap (Kapcsolati oldal)